Dažnai girdime, kad kokybiškai televizijai būtinas greitas internetas. Iš dalies tai tiesa, ypač kai kalbame apie internetines televizijos platformas, siūlančias daugybę funkcijų, didelį kanalų pasirinkimą, vaizdo įrašų archyvus ir pan. Tačiau ką daryti jeigu džiaugtis TV pramogomis nusprendėte atokioje kaimo vietovėje, kurioje greitas ir stabilus interneto ryšys pasitaiko ne kiekvieną dieną?

Eterinės (antžeminės) televizijos prieinamumas

Tokiu atveju, bene geriausias pasirinkimas būtų eterinė (antžeminė) televizija. Skirtingai nuo internetinės televizijos, eterinei TV nereikia interneto ryšio, todėl ji yra žymiai stabilesnė ir visiškai nepriklauso nuo interneto paslaugų kokybės. Be to, eterinė televizija yra visiškai nemokama. Reikėtų paminėti, kad Lietuvoje nemokama antžeminė televizija yra ganėtinai populiari - ją pasirinkę daugiau kaip 400 tūkst. namų ūkių.

Beje, televizija vaidina didelį vaidmenį įvairių ekstremalių situacijų metu, kai kitos komunikacijos priemonės gali neveikti. Eterinė televizija naudoja radijo bangas, kurios gali pasiekti net ir pačius atokiausius kaimo regionus. Ši technologija yra patikima ir atspari įvairiems sutrikimams. Kuomet interneto ryšys pradingsta dėl stichinių nelaimių ar techninių gedimų, antžeminė televizija gali ir toliau priimti signalus ir veikti stabiliai.

Televizijos aprėptis ir kanalų pasirinkimas

Eterinės televizijos signalo aprėptis siekia beveik 100 proc. Lietuvos teritorijos, todėl ja galima naudotis tiek mieste, tiek ir kaimo sodyboje. Priklausomai nuo jūsų gyvenamosios vietos, per televiziją galėsite matyti iki 30 nemokamų komercinių, nacionalinių bei regioninių kanalų:

  • Komerciniai kanalai – TV3, LNK, BTV, TV6, TV8, TV1, „Lietuvos ryto televizija“, Info TV, 2TV, „Delfi TV“, „Current time“.
  • Nacionaliniai kanalai – LRT ir LRT Plius.

Kaip įsirengti antžeminę televiziją kaime?

Įsirengti eterinę (antžeminę) televiziją kaime gali kiekvienas to norintis, kadangi jos įrengimui tikrai nereikia daug pastangų. Viskas, ko jums prireiks, – tai tinkama kambarinė arba lauko antena, kurios montavimas dažniausiai yra pakankamai lengvas ir nereikalauja kažkokių specialių įrankių. Ryšių specialistai paprastai išskiria šiuos pagrindinius televizijos antenos montavimo kaime aspektus:

  • Tinkama antena - TV antenos pasirinkimas pagrinde priklauso nuo atstumo iki televizijos bokšto ir aplinkos sąlygų. Jeigu TV bokštas yra netoli ir aplinkui nėra kliūčių trukdančių signalui, puikiai tiks kambarinė antena. Tokios antenos yra labai lengvai montuojamos ir kartu puikiai gaudo televizijos signalus. Kita vertus, lauko antenos yra žymiai galingesnės ir leidžia priimti signalą didesniu atstumu. Šio tipo TV antenos rekomenduojamos tuo atveju, jeigu gyvenate atokiau nuo TV bokšto arba tarp jūsų ir bokšto yra kliūčių, tokių kaip medžiai, kalnai ar pastatai.
  • Antenos padėtis - tinkama antenos padėtis turi didžiulę įtaką televizijos signalo kokybei. Specialistai paprastai naudojasi specialia įrangą, kuri išmatuoja signalo stiprumą ir padeda tiksliai nustatyti geriausią antenos padėtį. Kita vertus, jeigu lauko antena montuojate patys, tuomet ją geriausia būtų nukreipti artimiausio televizijos bokšto kryptimi.