Nors prie astronominio dydžio kino filmų biudžetų jau esame pripratę, tačiau televizijos serialų gamybos išlaidos taip pat gali būti ne ką mažiau įspūdingesnės. Ambicingi kompiuterinės grafikos efektai, egzotiškos filmavimo vietos ir aukšti aktorių honorarai, lemia sunkiai įsivaizduojamus pinigus, kuriuos serialų autoriai pasirengę pakloti. Čia rasite brangiausius kada nors sukurtus televizijos serialus, kurių gamyba pareikalavo tikrai nemažų investicijų.

„Draugai“ (Friends) - apie 10 mln. JAV dolerių už epizodą

Nors „Draugai“ nėra žinomas dėl sudėtingų specialiųjų efektų ar didelių gamybos išlaidų, tačiau su 10 mln. JAV dolerių už epizodą biudžetu, jis vis tiek užima garbingą vietą brangiausių serialų sąraše. Priežastis – aktorių honorarai. Kuomet „Draugų“ serialas tapo labai populiarus, Rossą vaidinančiam Davidui Schwimmeriui agentas patarė iš naujo derėtis dėl savo atlyginimo. Vietoje to, kad į derybas eitų vienas, jis įkalbėjo dėl didesnių atlyginimų derėtis ir kitus pagrindinius aktorius. Galiausiai visi „Draugų“ pagrindiniai aktoriai gavo didesnius honorarus, o paskutiniame sezone jų uždarbis siekė po 1 milijoną dolerių už epizodą. Iš esmės tai reiškia, kad pusė iš 10 milijonų dolerių serialo gamybos biudžeto buvo skiriama tik pagrindiniams aktoriams.

„Friends“, Warner Bros.

„Draugai“ (Friends)

„Raganius“ (The Witcher) - apie 10 mln. JAV dolerių už epizodą

Pagal populiarią vaizdo žaidimų seriją sukurtas Netflixo serialas „Raganius“ yra kupinas kompiuterinės grafikos efektų, todėl nenuostabu, kad jo gamybos biudžetas yra toks didelis. Be to, vien Geraltą iš Rivijos vaidinančio Henry Cavill honoraras siekė daugiau nei milijoną dolerių už kiekvieną antrojo sezono epizodą. Netflix jau pranešė, kad planuojama kurti dar du „Raganiaus“ sezonus, tačiau juose Henry Cavillą pakeis Liam Hemsworth.

„The Witcher“, Netflix

„Raganius“ (The Witcher)

„Karūna“ (The Crown) - apie 13 mln. JAV dolerių už epizodą

Peterio Morgano istorinė drama pasakoja apie karalienės Elžbietos II valdymą nuo jos įžengimo į sostą iki pat mirties 2022 metais. Didelė dalis serialo biudžeto yra skiriama siekiant kruopščiai atkurti autentišką laikotarpio atmosferą, ypač dekoracijoms ir kostiumams. Pavyzdžiui, vien pirmajame serialo epizode parodyta Elžbietos II vestuvinė suknelė kainavo apie 37000 JAV dolerių. Atrodo, kad šios investicijos tikrai atsipirko, kadangi serialas „Karūna“ ne tik populiarus, bet ir yra nuolat nominuojamas daugeliui prestižinių apdovanojimų.

„The Crown“, Netflix

„Karūna“ (The Crown)

„Sostų karai“ (Game of Thrones) - apie 15 mln. JAV dolerių už epizodą

Pagal garsiojo George'o R.R. Martino fantastinės sagos motyvus sukurtas HBO serialas „Sostų karai“, yra vienas brangiausių ir įspūdingiausių šio tinklo projektų. Dėl sudėtingų specialiųjų efektų, egzotinių filmavimo vietų ir augančių aktorių atlyginimų, kiekvieno „Sostų karų“ epizodo gamybos kaina išaugo nuo 5 milijonų JAV dolerių pirmajame sezone iki 15 milijonų JAV dolerių paskutiniame. Kita vertus, paskutinysis „Sostų karų“ sezonas yra ne tik vienas  brangiausių, bet daugelio kritikų ir gerbėjų laikomas, vienu didžiausių nusivylimų televizijos istorijoje.

„Game of Thrones“, HBO

„Sostų karai“ (Game of Thrones)

„WandaVision“ - apie 25 mln. JAV dolerių už epizodą

Sukurti tikrovišką Wandos ir Visiono gyvenimą įvairiose televizijos istorijos epochose tikrai nebuvo lengva ar pigu. Todėl „WandaVision“, su savo 25 mln. dolerių už epizodą biudžetu, TV serialų kokybės kartelę iškėlė gana aukštai. Kadangi tai MCU TV serialas, jame tikrai netrūksta specialiųjų efektų ir kompiuterinės grafikos, kas žymiai padidina gamybos išlaidas. Be to, seriale vaidina ir žinomos Holivudo žvaigždės Elizabeth Olsen bei Paul Bettany, kurių honorarams atseikėjama nemaža dalis numatyto biudžeto.

„WandaVision“, Disney+

„WandaVision“

„Keisti dalykai“ (Stranger Things) - apie 30 mln. JAV dolerių už epizodą

Kas prasidėjo vos ne kaip brolių Dufferių asmeninis projektas, kurį jie kūrė iš nostalgijos savo vaikystei, greitai tapo pasauliniu fenomenu. Pirmojo „Keistų dalykų“ sezono epizodai Netflix kainavo po 6 mln. dolerių, tačiau serialo siužetui vystantis ir ambicijoms augant, kartu stipriai padidėjo ir išlaidos. Tačiau atrodo, kad šios investicijos tikrai pasiteisino, kadangi „Keisti dalykai“ yra vienas populiariausių Netflix originalių serialų, kurio penktasis sezonas planuojamas 2025 metais.

„Stranger Things“, Netflix

„Keisti dalykai“ (Stranger Things)

„Žiedų valdovas: Galios žiedai“ (The Lord of the Rings: The Rings of Power) - apie 60 mln. JAV dolerių už epizodą

Skamba neįtikėtinai, tačiau serialas „Žiedų valdovas: Galios žiedai“ kainuoja daugiau nei visa  „Žiedų valdovo“ trilogija kartu sudėjus. Kiekvieno šio serialo epizodo gamybos kaina siekia stulbinančius 60 milijonų JAV dolerių. Vien už teises statyti serialą Viduržemio pasaulyje, Amazon sumokėjo 250 milijonų JAV dolerių, taip nukonkuruodama HBO bei Netflix. Amazon kompanija taip troško šio projekto, kad į derybas buvo įsijungęs net ir jos generalinis direktorius Jeffas Bezosas. Beje antrasis „Žiedų valdovo: Galios žiedų“ sezonas pasirodys dar šiais metais, o patį serialą planuojamas tęsti dar tris sezonus. Galima tikėtis, kad serialo gamybos išlaidos ir toliau augs.

„The Lord of the Rings: The Rings of Power“, Prime Video

„Žiedų valdovas: Galios žiedai“ (The Lord of the Rings: The Rings of Power)