Serialai gali būti labai įvairūs. Vieni yra pagrįsti realybe, kiti gali perkelti jus į visiškai fantastinius pasaulius. Kai kurie serialai savo siužetus stato ant sudėtingų kriminalinių ar mistinių istorijų, tuo tarpu kiti, būna įkvėpti tikrų, dažnai net dramatiškų, įvykių. Nesvarbu, atėjote čia jau žinodami, kokio tipo ir žanro serialo norite, ar jums reikia nedidelio patarimo - mes skubame į pagalbą. Šiame sąraše rasite tik pačius geriausius serialus, kuriuos galite pradėti žiūrėti Netflix platformoje jau dabar. Todėl, jeigu dar nežinote, ką žiūrėti per Netflix, siūlome jau dabar atšaukti visus savo rudenio planus, nes šie serialai prikaustys jūsų dėmesį labai ilgam.

Jei norite patirti tikrą dramą

„Karūna“ (The Crown)

Nominuotas daugiau apdovanojimų nei prodiuseriai gali suskaičiuoti, šis serialas tapo vienu sėkmingiausių produktų Netflix istorijoje, atnešdamas šiai transliacijų platformai pripažinimą ir visiškai naują auditoriją. Juk daugelis žmonių, pirmą kartą susipažino su Netflix platforma, norėdami pamatyti būtent „Karūnos“ serialą. Prabangus ir didžiulio biudžeto serialas, siūlo mums pažvelgti į viliojantį karališkąjį pasaulį ir iš naujo pažinti žmones, kurių gyvenimus stebėjome.

„The Crown“, Justin Downing / Netflix

„Karūna“ (The Crown)

„Tu man miręs“ (Dead to Me)

Christina Applegate vaidina Jen, depresija sergančią našlę, kuriai sunku susitaikyti su netikėta vyro mirtimi. Linda Cardellini vaidina Judy, keistai linksmą naują draugę, su kuria Jen susipažįsta pagalbos grupėje. Serialas sukasi aplink Jen ir Judy draugystę, tačiau čia neišvengsime netikėtų siužeto posūkių ir sužinosime, ką žmonės gali paaukoti, kad išlaikytų savo tamsias paslaptis. Jeigu jums patinka drama su trupučiu juodo humoro, tuomet juokingas ir šiek tiek niūrus serialas „Tu man miręs“ yra skirtas būtent jums.

„Dead to Me“, Netflix

„Tu man miręs“ (Dead to Me)

„Valdovės gambitas“ (The Queen's Gambit)

Šachmatai niekada neatrodė taip įdomiai kaip seriale "Valdovės gambitas". Čia Anya Taylor-Joy vaidina Beth Harmon, genialią šachmatininkę, kurios kelią į pačią šachmatų pasaulio viršūnę lydi ne tik dėmesys, bet ir didėjanti priklausomybė nuo receptinių vaistų bei alkoholio. Kiekviena laimėta partija ir įveiktas stiprus priešininkas, vis labiau artina Beth prie didžiausios jos gyvenimo kovos. Tačiau, ar jos genialumas ir nesugebėjimas įveikti su savo pačios demonų, nesutrukdys jai susikurti tokio gyvenimo, apie kurį ji svajoja?

„The Queen's Gambit“, Netflix

„Valdovės gambitas“ (The Queen's Gambit)

Jei ieškote kriminalinių istorijų

„Narkotikų prekeiviai“ (Narcos)

Jei ieškote tikrais įvykiais paremto kriminalinio serialo, tuomet „Narkotikų prekeiviai“ yra skirtas būtent jums. Šiame seriale ne tik pasakojama apie garsųjį narkotikų baroną Pablo Escobarą (Wagner Moura), bet apskritai stengiamasi apžvelgti narkotikų kartelių lotynų amerikoje atsiradimo ir kovos su jais istoriją. „Narkotikų prekeiviai“ susideda iš trijų sezonų. Pirmuosiuose sezonuose dėmesys sutelktas į Pablo Escobaro iškilimą iki didžiausio pasaulyje kokaino platintojo ir galiausiai, jo pagavimą bei mirtį. Vėliau serialo veiksmas persikelia į Kalį ir pasakoja jame užgimusio Kalio kartelio istoriją. Pasibaigus šiam serialui, taip pat buvo sukurtas ir „Narcos: Mexico“, su Diego Luna ir Scoot McNairy, pasakojantis apie Gvadalacharos kartelio gimimą 80-aisiais metais.

„Narcos“, Netflix

„Narkotikų prekeiviai“ (Narcos)

„Ozarkas“ (Ozark)

"Šeimos žmogus elgiasi blogai" - tai vienas patikimiausių geros kriminalinės dramos receptų. Šiam seriale, Martis (Jason Bateman) ir Wendi (Laura Linney) Byrdai, iš pažiūros yra normali pora, tačiau taip jau atsitiko, kad jie iki pažastų įklimpę kriminaliniame pasaulyje. Iš tikrųjų, Martis jau daugelį metų plauna Meksikos narkotikų kartelio pinigus, o Wendi apie tai visada žinojo. Bet vieną kartą darbas nepavyksta ir siekdami išgelbėti savo gyvybes, Martis su šeima yra priversti bėgti iš Čikagos ir persikelti kažkur į užkampį Misūryje. „Ozarkas“ - tai puikus serialas, pasakojantis apie tai, kaip pinigų troškimas sugadina žmones ir kartais visiškai apverčia artimų žmonių gyvenimus.

„Ozark“, Netflix

„Ozarkas“ (Ozark)

„Geriau skambink Solui“ (Better Call Saul)

Kai pirmą kartą buvo paskelbta apie serialą „Geriau skambink Solui“, tiek žiūrovai, tiek ir kritikai buvo šiek tiek skeptiški. Tai suprantama, kadangi įvairios priešistorės ar pratęsimai dažnai būna žymiai silpnesni už originalus. Tačiau serialo autoriai mojo iš peties ir „Geriau skambink Solui“ mums dovanojo bene vienus iš ryškiausių šio dešimtmečio televizijos personažų. Vien ko vertas Bob Odenkirk pasirodymas, kurio įkūnytas „slidusis“ Džimis Makgilas, serialo pradžioje atrodo toks tolimas Solui Gudmanui.

„Better Call Saul“, Joe Pugliese / AMC

„Geriau skambink Solui“ (Better Call Saul)

Jei pasiilgote romantikos

„Bridžertonai“ (Bridgerton)

„Bridžertonai“ - tai prabangi Julijos Quinn knygų serijos adaptacija, pasakojanti apie 19 amžiaus pradžios Londono aukštuomenės gyvenimą. Šio serialo siužetas sukasi apie sudėtingas aukštuomenės socialinės hierarchijos nuostatas ir jaunuolių iš žymių šeimų bandymus rasti savo meilę. Pirmas serialo sezonas pasakoja Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor) ir jos draugystę su Hastingso kunigaikščiu Simonu, (Regé-Jean Page), tuo tarpu antrasis sezonas, didžiausią dėmesį sutelkia į jos vyriausio brolio Anthony (Jonathan Bailey) romantinius santykius su Kate Sharma (Simone Ashley).

„Bridgerton“, Liam Daniel / Netflix

„Bridžertonai“ (Bridgerton)

„Emilija Paryžiuje“ (Emily in Paris)

Jeigu ieškote lengvos, nuotaikingos ir stilingos romantikos, kuri praskraidintų jūsų nuobodžią rutiną prie televizoriaus, tuomet „Emilija Paryžiuje“ yra būtent jums skirtas serialas. Jau ketvirtą sezoną skaičiuojantis serialas, pasakoja apie jauną rinkodaros specialistę Emiliją (Lily Collins), kuri gavusi netikėtą paaukštinimą, persikelia iš Čikagos į Prancūzijos sostinę Paryžių. Čia ji parduoda kvepalus, valgo gerą sūrį ir, žinoma, įsimyli gražų virėją, kurį vaidina Lucas Bravo.

„Emily in Paris“, Branchu / Netflix

„Emilija Paryžiuje“ (Emily in Paris)

„Vieną dieną“ (One Day)

Sukurtas remiantis Davido Nichollso tarptautiniu bestseleriu, serialas „Vieną dieną“ pasakoja dešimtmečius apimančią meilės istoriją. Kartu praleidę išleistuvių vakarą, Emma (Ambika Mod) ir Dexteris (Leo Woodall) pasuka skirtingais keliais, tačiau jų gyvenimai tebėra susiję. Bėgant metams, jie susikuria atskirus gyvenimus, labai skirtingus nuo tų, apie kuriuos kadaise svajojo. Kiekvienoje iš 14 serialo „Vieną dieną“ serijų, mes aplankome herojus lygiai tą pačią metų dieną. Čia jie nuolat paskendę kasdieniniuose rūpesčiuose, susiduria su kivirčais, juoku, ašaromis bei praleistomis galimybėmis. Ir vis dėlto, nei Emma, nei Dexteris negali pamiršti to ypatingo ir vienintelio vakaro. Ar galiausiai jie suras kelią vienas į kitą?

„One Day“, Teddy Cavendish / Netflix

„Vieną dieną“ (One Day)

Jei ieškote trupučio mistikos

„Tobula pora“ (The Perfect Couple)

Amelia Sacks (Eve Hewson) ruošiasi metų vestuvėmis. Netrukus ji ištekės už turtingiausios Nantuketo šeimos nario, o jos būsima anyta Greer Garrison Winbury (Nicole Kidman) garsėja kaip pati svetingiausia šeimininkė. Tačiau pasiruošimą didžiajai šventei sutrikdo, paplūdimyje rastas negyvas kūnas. Dabar Amelia, kartu su visa Winbury šeima, atsiduria kriminalinio tyrimo centre, tyrimo kuris gali atskleisti kur kas daugiau, nei tik tiesą apie kažkieno mirtį.

„The Perfect Couple“, Hilary Bronwyn Gayle / Netflix

„Tobula pora“ (The Perfect Couple)

„Keisti dalykai“ (Stranger Things)

Ši, aštuntajame dešimtmetyje vykstanti mistiška istorija, tiesiogine prasme apvertė Netflix serialų produkcijos mašiną aukštyn kojom (nesusilaikiau). Serialas „Keisti dalykai“ labai greitai tapo tikru popkultūros hitu, o gerbėjus visame pasaulyje, tiesiog apsėdo Hawkinso miestelyje vykstantys nematyti ir keisti dalykai. Vieną dieną Hawkinso miestelyje netikėtai dingsta dvylikametis Vilas Bajersas. Vilo mama pradeda kraustytis iš proto ieškodama Vilo, o policijos vadas Hoperis taip pat pradeda ir savo tyrimą. Lyg to būtų per mažai, kitą dieną netikėtai pasirodo paslaptinga mergaitė turinti ypatingų galių.

„Stranger Things“, Netflix

„Keisti dalykai“ (Stranger Things)

„Ašerio namų griūtis“ (The Fall of the House of Usher)

Serialas „Ašerio namų griūtis“ yra sukurtas pagal rašytojo Edgaro Alano Poe to paties pavadinimo pasakojimą. Negailestingi brolis ir sesuo Rodrikas ir Madeline Ašeriai, sukūrė tikrą turtų, galios ir privilegijų imperiją. Tačiau vieną dieną jie susiduria su kraupia realybe – jų palikuonys ir dinastijos įpėdiniai pradeda vienas po kito mirti itin paslaptingomis aplinkybėmis. Rodrikui Ašeriui nelieka nieko kito, kaip pažvelgti į savo tamsią praeitį ir ten rasti atsakymus, kurie galbūt išgelbėtų jo šeimos ateitį.

„The Fall of the House of Usher“, Eike Schroter / Netflix

„Ašerio namų griūtis“ (The Fall of the House of Usher)

Jei ieškote fantastinių istorijų

„Trijų kūnų problema“ (3 Body Problem)

„Trijų kūnų problema“ - tai rašytojo Cixin Liu to paties pavadinimo tarptautinio bestselerio ekranizacija. Serialo veiksmas vyksta keliose laiko juostose bei skirtingose šalyse ir pasakoja apie mokslininkų grupę, susivienijusią atremti artėjančią nežemišką grėsmę žmonijai. Nors serialas yra kupinas didelių idėjų apie visatą ir itin pagrįstas mokslu, tačiau didžiausias „Trijų kūnų problemos“ privalumas yra didelis dėmesys žmogiškiems santykiams tarp veikėjų. Tikrai puikus Netflix produktas fantastikos mėgėjams.

„3 Body Problem“, Netflix

„Trijų kūnų problema“ (3 Body Problem)

„Juodasis veidrodis“ (Black Mirror)

Susipažinti su Charlie Brooker „Juoduoju veidrodžiu“ niekada nevėlu. Šis serialas siekia parodyti tamsiąją technologijų pusę ir atskleisti problemas, kurias gali sukelti vis didėjanti priklausomybė nuo jų. Kiekvienas serialo epizodas yra savarankiška istorija, dažniausiai vykstanti artimoje ateityje, kurioje revoliuciškai pažengusios technologijos, paprastai sukurtos siekiant palengvinti žmonių gyvenimą – kenkia daugiau nei padeda. Įspūdingas aktorių sąrašas (įskaitant Salma Hayek, Aaron Paul, Daniel Kaluuya, Jon Hamm, Annie Murphy ir daugiau) ir žanrų eksperimentai padeda nuolat išlaikyti šį serialą šviežią.

„Black Mirror“, Netflix

„Juodasis veidrodis“ (Black Mirror)

„Alisa pasienyje“ (Alice in Borderland)

„Alisa pasienyje“ - tai serialas sukurtas pagal populiarią Haro Aso mangą ir pasakoja apie vaizdo žaidimų entuziastą Arisu (Kento Yamazaki), kuris atsiduria alternatyvioje Tokijo versijoje. Čia, norėdamas pratęsti savo „vizą“ jis yra priverstas žaisti įvairius gyvybės ar mirties žaidimus. Arisu nežino, kaip ir kodėl jis atsidūrė šiame keistame pasaulyje, tačiau greitai supranta, kad jeigu nežais, jis rizikuoja būti nužudytas iš dangaus šaudančiais lazeriais. Bandydamas išlikti gyvas ir atskleisti žaidimų paslaptį, Arisu  kovoja kartu su savo bendražygiais.

„Alice in Borderland“, Netflix

„Alisa pasienyje“ (Alice in Borderland)

Jei patinka gera animacija

„Terminatorius Zero“ (Terminator Zero)

Po labai ilgos eilės nevykusių kino filmų, „Terminatoriaus“ franšizė buvo prijungta prie gyvybės palaikymo aparato. Tačiau visai gali būti, kad naujasis Netflix anime serialas, įpūs šiam mokslinės fantastikos pasauliui naujos gyvybės. Seriale „Terminatorius Zero“ mes dar kartą sekame drasų kareivį, atsiųstą iš ateities vieninteliam tikslui - apsaugoti žmogų, galintį užkirsti kelią apokaliptiniam mašinų pakilimui. Tačiau šį kartą, tai ne Sarah Connor, o talentingas mokslininkas Malcolm Lee, kuris sugebėtų sukurti dirbtinio intelekto sistemą, galinčią kovoti su Skynetu. Jeigu praeityje domėjotės „Terminatoriaus“ visata ir jau buvote galutinai praradę viltį, kada nors vėl pamatyti dėmesio vertą produktą - būtinai įsijunkite „Terminatorių Zero“.

„Terminator Zero“, Netflix

„Terminatorius Zero“ (Terminator Zero)

„Cyberpunk: Edgerunners“

Šio akį traukiančio anime serialo veiksmas vyksta distopiniame video žaidimo „Cyberpunk 2077“ pasaulyje. Mūsų herojus yra David Martinez, jaunas vaikinas, kartu su motina mėginantis išgyventi technologijų ir kūno modifikacijų apsėstame ateities mieste. Tačiau įvykusios nelaimės metu praradęs viską, jis nusprendžia tapti edžraneriu, samdomu ir įstatymų nepaisančiu nusikalteliu, dar kitaip žinomu kaip kiberpankas. Serialas „Cyberpunk: Edgerunners“, panardina žiūrovus į distopinę ir nužmogintą kiberpanko visatą, kurią valdo galingos korporacijos, o smurtas ir mirtis yra nuolatiniai herojų palydovai.

„Cyberpunk: Edgerunners“, Netflix

„Cyberpunk: Edgerunners“

„Mėlynakis samurajus“ (Blue Eye Samurai)

Pastaruoju metu Netflix gali pasiūlyti tikrai gerų ir kokybiškų anime serialų, tačiau vienas iš geriausių yra „Mėlynakis samurajus“ - istorija apie jauną karę, žydromis lyg Japonijos dangus akimis, vedamą kruvino tikslo, atkeršyti tiems, kurie ją įskaudino. Tačiau atsargiai, šis anime nėra skirtas vaikams, čia rasite daug smurto ir nuogybių, kurios net jūsų mamą priverstų nurausti.

„Blue Eye Samurai“, Netflix

„Mėlynakis samurajus“ (Blue Eye Samurai)

Jei norite siaubo ir šiurpuliukų

„Mes visi mirę“ (All of Us Are Dead)

Šis šiurpokas Pietų Korėjos serialas pasakoja apie mokinių grupę, kuri zombių apokalipsės metu, atsiduria įstrigusi savo mokykloje. Atkirsti nuo išorinio pasaulio ir turėdami ribotas maisto bei vandens atsargas, mūsų herojai privalės sugalvoti, kai išsivaduoti iš mirtinų spąstų. Zombių virusui pradėjus sparčiai plisti tarp jų klasiokų, mokiniai supranta, kad išgyventi tokioje situacijoje galima tik veikiant kartu. Tačiau nepamirškime, kad čia vis dar vidurinė mokykla, todėl įvairios apkalbos, intrigos ir meilės trikampiai, joje plinta taip pat greitai kaip ir virusas.

„All of Us Are Dead“, Netflix

„Mes visi mirę“ (All of Us Are Dead)

„Vidurnakčio mišios“ (Midnight Mass)

Mike Flanagan vardas jau tapo siaubo žanro sinonimu. Jis ir anksčiau mus puikiai gąsdino su savo „Šmėklomis“ (The Haunting of Hill House) ar „Bly dvaro vaiduokliais“ (The Haunting of Bly Manor), tačiau „Vidurnakčio mišios“ atrodo kaip ypatingas Flanagano perlas. Tai visiškai originalus kūrinys, iš dalies įkvėptas paties autoriaus vaikystės prisiminimų, kuomet jis ėjo patarnautojo pareigas katalikų bažnyčioje. Serialo veiksmas vyksta izoliuotoje Kroketo saloje, kurios uždarą bendruomenę staiga papildo du nauji atvykėliai – charizmatiškas kunigas ir iš kalėjimo grįžęs jaunas vaikinas. Pirma atrodo, kad viskas pasisuka į gerą ir naujasis kunigas tikrai padeda žmonėms užgydyti vienas kitam paliktas žaizdas. Tačiau atsiranda ir skeptikų, bandančių išsiaiškinti, ką šis naujas kunigas iš tikrųjų suplanavo.

„Midnight Mass“, Netflix

„Vidurnakčio mišios“ (Midnight Mass)

„Parazitas: Pilkieji“ (Parasyte: The Grey)

Jei būtų galima įvardinti tik vieną dalyką, kurį Pietų Korėjos televizijos industrija daro tikrai gerai - tai be jokios abejonės būtų siaubo serialai. Tokie, kurie iš tikrųjų yra baisūs ir sukelia nemažai šiurpuliukų. Vienas iš naujausių korejietiškų siaubo perlų yra serialas „Parazitas: Pilkieji“, sukurtas pagal populiarią Hitoshi Iwaaki mangą. Šiame seriale į žemę atkeliauja ateivių parazitų rasė, galinti visiškai perimti ir valdyti žmonių kūnus. Vienas iš tokių ateivių pabando užkrėsti ir Jeong Su-in (Jeon So-nee), tačiau jam iki galo to padaryti nepavyksta. Dabar, parazitas vardu Heidi ir Su-in turi dalintis vienu kūnu ir kažkaip sugyventi.

„Parasyte: The Grey“, Netflix

„Parazitas: Pilkieji“ (Parasyte: The Grey)

Jei esate aštraus siužeto mėgėjas

„Kalmaro Žaidimas“ (Squid Game)

Net jei kažkokiu mistiniu būdu sugebėjote praleisti šį, tiesiog fenomenalaus populiarumo visame pasaulyje sulaukusį serialą, niekada nevėlu klaidą ištaisyti – ypač kai visai ne už kalnų ir antrasis „Kalmaro Žaidimo“ sezonas. Žiūrovai, susipažinę su korėjiečių filmais ir serialais, puikiai žino, kad šie kūriniai privers jus pereiti per tikrą emocijų maišytuvą, tačiau bekompromisis „Kalmaro Žaidimas“, pakėlė statymus dar aukščiau. Šioje išgyvenimo dramoje, finansinių problemų turintys žmonės yra suviliojami galimybės laimėti didžiulį piniginį prizą, o viskas ką jiems reikės daryti - tai žaisti vaikiškus žaidimus. Dideli pinigai ir geresnis gyvenimas atrodo tiesiog ranka pasiekiami, kol žaidėjai nesupranta, kad pralaimėjimas šiame žaidime, taip pat reiškia ir jų mirtį.

„Squid Game“, Netflix

„Kalmaro Žaidimas“ (Squid Game)

„Lupenas“ (Lupin)

Assane Diopas yra žavingas vagis, kuris mėgsta save lyginantis Robinu Hudu, nes vagia tik iš tų, kurie to nusipelnė. Šiuo atveju, iš tų, kurie yra susiję su Prancūzijos kolonizacijos istorija. Tačiau visa tai yra tik kaukė, nes tikrasis jo tikslas yra atkeršyti turtingai šeimai, atsakingai už jo tėvo mirtį. Assane Diopas tai tikras apgaulės ir apsimetinėjimo meistras, o jo profesinis idealas yra žymusis 20 amžiaus vagis džentelmenas Arsenijus Lupenas.

„Lupin“, Netflix

„Lupenas“ (Lupin)

„Proto medžiotojai“ (Mindhunter)

„Proto medžiotojai“ - tai tamsus, įtemptas ir velniškai realistiškas psichologinis trileris, kurio nereikėtų žiūrėti per daug jautriems žmonėms. Nors serialas truko tik du sezonus, tačiau per tą laiką jis tikrai paliko savo gilų pėdsaką. Šiame seriale stebime, kaip FTB agentai Holdenas Fordas (Džonatanas Groff) ir Bilas Tenchas (Holtas McCallany), kartu su psichologe Wendy Carr (Anna Torv), bando sukurti sistemą, padėsiančią geriau suprasti serijinius žudikus. Siekdami perprasti šių monstrų mąstyseną, jie pradeda kelionę po JAV kalėjimus, apklausdami pačius siaubingiausius visų laikų žudikus.

„Mindhunter“, Netflix

„Trijų kūnų problema“ (3 Body Problem)